DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 25.03.2024 10:12:08 

Z D I S L Á V K Y

Přednášky na duchovních obnovách

V TÉTO SEKCI POSTUPNĚ NAJDETE STRUČNÉ ZÁZNAMY PŘEDNÁŠEK P. ANTONÍNA KRASUCKÉHO, PŘEDNESENÉ NA PRAVIDELNÝCH MĚSÍČNÍCH OBNOVÁCH.

Přednáška:OSOBNÍ POVOLÁNÍ

Našim úkolem je žít své nejzákladnější povolání k životu jako žena nebo muž.

Člověk byl stvořen k obrazu a podobě Boží. To je cíl, ke kterému směřujeme, božské ctnosti náspřipodobňiují k Ježíši. Vždy ve svém povolání, a to jak v manželství, tak i v řeholi, můžeme silně prožívat pokušení všednosti.

Jak mu čelit:? Srdcem se vrátit k Bohu. Snažit se o opravdovou niternost, připodobňovat se Ježíši Kristu , k jeho lidství, protože naše lidství je pokřiveno hříchem. Hřích narušuje vztahy: s Bohem (Adam se Boha bojí), k sobě, ke stvoření, k lidem.

Následky dědičného hříchu: prokletí hada, příslib vykoupení- postavaženy Matka Boží= žena Apokalypsy. Eva - trápení a bolesti v mateřství, tragédie jejich vztahu: muž vládne nad ženou.Ježíš říká, že muž a ženasi jsou roc¨vni, muž je nad ženou pouze ke službě, má ji chránit,a by měla prostor naplnit své poslání. Vrcholem stvoření je stvoření ženy z Adamova žebra, muž je tak vystaven neúplnosti. Žena nejvíc doplatila na tento stav hříchu ze sestry a snoubenky se stala soupeřka, objekt mužova potěšení, pracovní síla.Touha ženy po muž se projevuje žádostivostí, chce s ním manipulovat. Muž se brání.

Nejhlubší touhy ženského srdce:

1. po lásce- chránit své dítě, očekvá, že bude chráněna, milovat cele a úplně, touha po sdílení a pochopení, největším neštěstím je bezradný chlap, muž je často bezradný z citů ženy, ženavšechno řeší jako velký problém

2. po kráse- žena touží být obdivována a zakoušet úctu, pokud to nezakusila, nedokáže přijmout sama sebe

3. po životě

Co ženu ponižuje a bere jí důstojnost: nefunkčnost vztahů, uznání si dobývá prací ( bereme jen tu, která umí).

Žena je odbornicí na vztahy - umí se vcítit, pochopit, zastat, má zjevovat krásu Boha, je vůní srdce Božího, je vybavena citlivostí pro slabost, jejím posláním je mateřství tělesné i duchovní.

 

 

Vítejte na stránce zdislavky.wbs.cz v sekci Přednášky na duchovních obnovách

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)